در چه صورت قطعه‌ساز امکان درخواست افزایش قیمت دارد؟

عضو هیات مدیره انجمن تخصصی همگن قطعه‌سازان خودرو کشور می‌گوید‌: قطعه‌سازان تا درصدی از نوسانات نرخ ارز را تقبل کردند تا در قیمت‌ها لحاظ نکنند اما بالاتر از این رقم قطعا نیازمند توافق مجدد قطعه سازان با خودروسازان است.

محمود نجفی سهی با اشاره به ادامه تلاطمات افزایش نرخ ارز و قیمت مواد اولیه‌، تصریح کرد‌: باید تامل کرد نمود تا نوسانات موجود در ارز و مواد اولیه به تثبیت نسبی برسد و سپس در مورد این قضیه تصمیم‌گیری کرد.

وی با توجه به محاسبه قیمت قطعات بر اساس قرارداد خودروساز و قطعه‌ساز تاکید کرد‌: همواره در خصوص قیمت‌ها مذاکراتی با خودروساز صورت می‌گیرد تا از حدی که قیمت‌ها افزایش یافت‌، قطعه‌ساز امکان مذاکره بر سر افزایش قیمت را داشته باشد. 

وی اظهار داشت‌: البته با وجود نوسانات و افزایش هزینه های تولید قطعه سازان تاکنون مذاکرات جدیدی با خودروسازان صورت نگرفته است.

وی خاطر نشان کرد‌: مواردی در خصوص قیمت مواد اولیه تولید وجود دارد که در صورتی که به درستی مطرح شود می تواند به صنعت کشور کمک نماید.

وی تاکید کرد‌: در حال حاضر بخشی از مواد اولیه تولید داخل بوده و و سهمی نیز وارداتی است  که مواد اولیه داخلی که عمده مصرف قطعه سازان و خودروسازان را شامل می شود فولاد، مس ، آلومینیوم و مواد پلیمری تولید داخل است که طبعا نباید تولید داخل برای مصارف داخلی با نرخ ارز ارتباطی داشته باشد.

این فعال در صنعت قطعه‌سازی کشور تاکید کرد‌: با توجه به اینکه مواد اولیه‌، انرژی مصرفی که در اختیار پتروشیمی یا فولاد مبارکه قرار می‌گیرد با قیمت جهانی نیست و نرخ دستمزد کارگران نیز با قیمت جهانی هماهنگی ندارد و معمولا پایین‌تر است در نتیجه دولت باید مانند اقدامی که کره نموده و صنعت آن پیشرفته کرده است مواد اولیه داخلی که برای مصرف داخل است قیمت تمام شده کالای نهایی را بعلاوه سود عادلانه و منطقی در نظر بگیرد.

نجفی سهی افزود‌: البته برای صادرات محصول هر قیمتی که به نظر منطقی است را می توانند اعمال کند هر چند در خصوص صادرات نیز معتقدم زمانی که مالیات ارزش افزوده ای پرداخت نمی شود و منابع زیر زمینی که متعلق به همه ملت است به قیمت بسیار نازل در اختیار شرکتها قرار می گیرد باید حداقل ارز آن را بازگرداند و از محل آن واردات مجاز صورت گیرد نه اینکه ارز را برای صادرات دریافت کنند و هر کاری انجام دهند چرا که مقدار زیادی امتیاز برای صادرات کالا از محل منابع دریافت می کنند.

وی با اشاره به اینکه تا پیش از این واردات از محل ارز صادراتی صورت می‌گرفت‌، تاکید کرد‌: در صورتی که این منابع را اختیار بانک مرکزی قرار گیرد و بانک نیز از محل ارز صادرات‌، اجازه واردات مجاز بدهد طبعا این ارز وارد کشور شده است و صادرات به نفع کشور خواهد بود در غیر این صورت ارز صادرات منجر به وارداتی می‌شود که اصلا نیاز کشور نیست و به تولید داخل نیز لطمه خواهد زد.

تاریخ: 
1396/08/20
منبع: 
خبر خودرو