ادغام قطعه‌سازان نیازمند پی‌ریزی سیاست و خط مشی درست است

عاون وزیر صنعت در جلسه بررسی راهکارهای ارتقای صنعت قطعه‌سازی با حضور اعضای انجمن قطعه‌سازی و برخی از مسئولان این صنعت گفت: ادغام قطعه‌سازان نیازمند تعریف مدل توسعه‌ای از صنعت قطعه‌سازی است.

به نقل از شاتا، منصور ‌معظمی با اشاره به رده‌بندی قطعه‌‌سازان و ادغام آن‌ها، اظهار داشت: تی‌رینگ نباید رنکینگ باشد و هدف از آن ارتقای کیفیت محصولات قطعه‌سازان و حل مشکلات آن‌ها و خودرو‌سازان است.

معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت افزود: هر‌گاه در مسئله‌ای ندانیم چه می‌خواهیم نمی‌توانیم چاره‌اندیشی درست داشته باشیم‌، بنابراین اگر در این صنعت نتوانیم سیاست و خط مشی درستی را پی‌ریزی کنیم‌، نمی‌توانیم تولید محصولات با کیفیت و در حد رده جهانی و رقابت‌پذیر داشته باشیم.

وی با اشاره به وظیفه سیاست‌گذاری دستگاه‌‌های حاکمیتی گفت: در ادغام این صنعت باید ابتدا سیاست کلی و خط مشی مشخص گردد و سپس بر‌اساس آن‌ها چارچوب‌هایی گذاشته شود که قابل‌دفاع و اجرایی باشند.

رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به مزیت‌ها‌، چالش‌ها و مشکلات پیش روی این تصمیم اظهار داشت: اگر اصول و چارچوب درستی تعیین شود، قطعه‌‌سازان کوچک که سرمایه‌های ملی کشور هستند، از حرکت باز نمی‌ایستند و زمینه‌های رشد آن‌ها نیز فراهم می‌شود.

تاریخ: 
1396/10/23
منبع: 
تسنیم