یک هزار و 880 میلیارد ریال ضمانت‌نامه در 9 ماهه امسال برای صنایع کوچک صادر شد

از ابتدای فروردین تا پایان آذرماه سال جاری‌، یک هزار و 880 میلیارد ریال ضمانت‌نامه برای صنایع کوچک صادر و تمدید شد که در مقایسه با مدت مشابه در سال 95 (هزار میلیارد ریال) رشد 82 درصدی را نشان می‌‌دهد.

در این مدت به‌لحاظ تعدادی 147 فقره ضمانت‌نامه صادر و 115 ضمانت‌نامه تمدید شده است.

همچنین در 9 ماهه سال 96 ، بیش از 43 درصد ضمانت نامه های صادر شده برای طرح‌های ایجادی صنایع کوچک به مبلغ 530 میلیارد ریال و 38 درصد ضمانت نامه‌‌های صادره برای سرمایه درگردش واحدهای تولیدی کوچک به ارزش 470 میلیارد ریال بوده است.

در این مدت، استانهای خراسان رضوی، گیلان، خوزستان، ایلام و کرمانشاه پیشتاز دریافت ضمانت‌نامه برای صنایع کوچک بوده‌اند.

همچنین استانهای زنجان، چهار محال و بختیاری ویزد کمترین ضمانت نامه را در این مدت دریافت نموده اند.

در 9 ماهه سال96، بانک سینا بیشترین ضمانت نامه را برای صنایع کوچک دریافت نموده و پس از آن بانک های ملی ،کشاورزی ،صنعت ومعدن و انصار رتبه‌‌های بعدی را در دریافت ضمانت نامه دارا می باشند.

بنا بر این گزارش، صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تا مبلغ 30 میلیارد ریال که 70 درصد اصل و سود تسهیلات (مناطق محروم تا 85 درصد) برای صنایع کوچک می‌باشد را نزد نظام بانکی، موسسات مالی و دیگر ذینفعان‌، ضمانت می‌کند.

از دیگر خدمات و اقدامات این صندوق، صدور، ضمانت‌نامه‌های حسن انجام تعهدات، ضمانت‌نامه اعتبار خریدار، ضمانت‌نامه شرکت در مناقصه و ضمانت‌نامه پیش‌پرداخت برای فعالان صنایع کوچک بوده است.

تاریخ: 
1396/10/23
منبع: 
شاتا