قطعه‌سازان ایرانی به شبکه جهانی قطعه‌سازی متصل می‌شوند

معاون توسعه صنایع حمل و نقل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) از برنامه ریزی برای اتصال قطعه سازان ایرانی به شبکه جهانی سازی قطعه سازی در پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو تهران خبر داد.

بهزاد اعتمادی در نشست خبری پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو در محل این سازمان افزود: صنعت خودروسازی در تولید ناخالص داخلی کشورهای پیشرفته رتبه سوم گردش مالی را پس از نفت و بانکداری داراست و بر این اساس به عنوان لوکوموتیو صنعتی ایران اهمیت ویژه‌ای دارد.
به گفته این مقام مسئول، یک خودرو از قطعات زیادی تشکیل شده و زنجیره تامین وسیعی دارد که با خود اشتعالزایی و به چرخش درآوردن سرمایه را به دنبال داشته و جزو صنایع استراتژیک است.
وی یادآور شد: پس از اجرای برجام اتفاقات خوبی در صنعت خودرو کشور رخ داد و این صنعت طی دو سال گذشته رشد قابل توجهی را تجربه کرد.
معاون ایدرو تصریح کرد: با این حال، صنعت قطعه‌سازی کشور همگام با خودرو سازی رشد نداشت و در این همایش به دنبال وصل کردن قطعه سازان کشورمان به شبکه جهانی تامین قطعه هستیم.
اعتمادی یادآوری کرد: بیش از 85 درصد یک خودرو را قطعات آن تشکیل می دهد که شامل 25 تا 30 درصد قطعات پلاستیکی، 30 درصد قطعات لاستیکی و بقیه قطعات فولادی و آلومینیومی است.

آغاز مذاکره با پتروشیمی ها
وی با اشاره به خام فروشی در صنعت پتروشیمی، از آغاز مذاکراتی با مدیران این صنعت برای در اختیار قرار دادن مواد اولیه مورد نیاز در قطعه سازی بویژه مواد پلیمیری و پلاستیکی خبر داد.
معاون ایدرو خاطرنشان کرد: کاهش هزینه قطعات مصرفی و در نتیجه کاهش قیمت تمام شده و ارتقای رقابت پذیری خودروهای داخلی از این محل متصور است، البته مشروط به اینکه خارجی ها نیز فناوری های روز این قطعات را به ایران منتقل کنند.
وی ابراز امیدواری کرد با قراردادهای سرمایه گذاری مشترک (جوینت ونچر) با خارجی ها که بویژه پس از برجام اجرایی شده است، امکان به روزرسانی صنعت قطعه سازی فراهم شود.

چشم انداز تولید خودرو در سال 1400
اعتمادی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی صنعت خودرو برای سال 1400، اظهار داشت: در این سال قرار است بیش از 2 میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو در کشور تولید شود که 200 هزار دستگاه محصولات جدید ایران خودرو و پژو، 150 هزار دستگاه محصولات جدید شرکت های سایپا و سیتروئن و 300 هزار دستگاه محصولات جدید رنو خواهد بود.
وی اضافه کرد: همگی این خودروها از فناوری های روز برخوردار خواهد بود و بر همین اساس صنعت قطعه سازی کشور نیز به همان نسبت باید رشد یابد و به روز شود.
معاون توسعه صنایع حمل و نقل ایدرو بیان داشت: تا سال 1400 همچنین تعداد 700 هزار دستگاه از خودروهای فعلی حاضر در کشور با ارتقای کیفی و فناوری به تولید ادامه خواهند داد و علاوه بر این، برای 500 هزار دستگاه دیگر نیز ظرفیت وجود دارد که باید تصمیم بگیریم با چه محصولات پیشرفته ای از این پتانسیل استفاده شود.
وی در پایان از تدوین نهایی استراتژی صنعت خودروی کشور با مشارکت یک شرکت معتبر آلمانی خبر داد.

حضور 12 کشور در همایش تهران
برپایه این گزارش، امیرحسن کاکایی دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی صنعت خودروی تهران از دریافت 150 مقاله به دبیرخانه انجمن خبر داد که 50 مورد آنها منتشر خواهند شد.
وی همچنین از حضور هزار و 560 نفر از متخصصان و فعالان صنعت خودروی کشور و همچنین 220 نفر میهمان خارجی از کشورهای آلمان، فرانسه، کره جنوبی، ژاپن، چین، تایوان، هند، روسیه، ترکیه، عراق، ترکمنستان و ایتالیا در این همایش بین المللی خبر داد و یادآور شد: در حاشیه این همایش، نمایشگاهی به متراژ سه هزار متر مربع از صنعت خودرو و قطعه سازی کشور برپا خواهد شد.
این مقام مسئول، برگزاری نشست های رو در رو (B to B) ، امضای تفاهم نامه ها و بحث و گفت وگو در زمینه زنجیره تامین خودروهای سنگین و تجاری را از جمله محورهای همایش تهران برشمرد.

خودروهای برقی و هیبریدی
دبیر علمی همایش در پاسخ به پرسش ایرنا درخصوص برنامه های همایش برای زنجیره تامین خودروهای برقی و هیبریدی، خاطرنشان کرد: در زمینه تولید خودروهای برقی و هیبریدی، 2 خودروساز بزرگ کشور برنامه ریزی کرده و اقدام هایی را آغاز کرده اند و امید می رود طی 2 تا سه سال آینده نخستین نمونه های پلتفرم این خودروها وارد صنعت خودرو شود.
کاکایی تصریح کرد: در روز دوم این همایش بطور خاص و ویژه به موضوع خودروهای برقی و هیبریدی و قطعه سازی آنها پرداخته می شود.
وی گفت: هنوز تولید چنین خودروهایی در کشور اقتصادی نیست و باید با تعامل و گفت وگو با سازندگان خارجی، همچنین به روز کردن قطعه سازان داخلی در این راستا گام برداشت.
به گزارش ایرنا، پنجمین همایش بین المللی صنعت خودرو با محوریت «زنجیره تامین رقابت پذیر (مواد اولیه، قطعه سازی، لجستیک)» 24 و 25 بهمن ماه امسال در مرکز همایش های برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.
به گفته کارشناسان، فرصت به دست آمده در این همایش می تواند برای صنعت خودرو و صنعت قطعه سازی کشور مفید باشد، زیرا پس از تحریم ها، در فضای به وجود آمده می توانیم آزادانه و بدون هزینه کردن ارز اضافی برای دور زدن تحریم ها، به فکر انتقال فناوری و به روز کردن صنعت خودرو و صنایع وابسته باشیم؛ کاری که بیش از سه سال است که پله پله در حال انجام آن هستیم.

تاریخ: 
1396/11/18
منبع: 
ایرنا