یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت در اختیار شهرک‌ها و صنایع کوچک قرار می‌گیرد

معاون وزیر و مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: در بودجه 97 دولت تسهیلات مناسبی برای صنایع کوچک پیش بینی کرده به طوری که یک میلیارد دلار تسهیلات ارزان قیمت در اختیار این صنایع قرار می گیرد.

صادق نجفی رور پنجشنبه در آیین بهره برداری از مرحله نخست شرکت گونی بافی و نیز کلنگ زنی مرحله دوم این طرح در مراغه اظهار کرد: با راه اندازی مرحله نخست این مجموعه با اعتبار 130 میلیارد ریال برای 70 نفر اشتغالزایی شد و با تکمیل مرحله دوم آن با اعتبار 190 میلیارد ریال برای 100 نفر دیگر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
وی با تاکید بر این که وحدت مردم و مسئولان رمز موفقیت است، گفت: باید مدیران در کنار استفاده از سرمایه، فناوری و تجربه خارجی، ظرفیت های داخلی را نیز در راستای ایجاد شغل مورد توجه قرار دهند.
نجفی افزود: بر اساس آمار و ارقام موجود، کارهای خوبی در زمینه صنعت و معدن آغاز شده و در استان آذربایجان ‌شرقی اقدامات مفیدی در حوزه ‌های مختلف انجام گرفته و در دولت تدبیر و امید با وجود مشکلات و کارشکنی‌ های استکبار جهانی و آمریکا، بیش از هفت میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی جذب شده است.
وی اضافه کرد: بالای 90 درصد صنایع کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهد که تعداد آنها بیش از 80 هزار واحد صنعتی است و افزون بر 41 هزار واحد آن در شهرک‌ های صنعتی مستقر هستند.
مدیرعامل صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه ایجاد و توسعه نواحی صنعتی در دهستان‌ ها در دستور کار قرار دارد، تشریح کرد: در حوزه صنایع، برای ایجاد، نوسازی و افزایش ظرفیت 31 هزار و 500 واحد مطالعه و بررسی‌ های لازم انجام گرفته است که با محقق شدن آن، امکان ایجاد 392 هزار شغل در این حوزه وجود دارد.
نجفی خاطرنشان کرد: حلقه‌های مفقوده ‌ای در حوزه صنعت و معدن وجود دارد و تا زمانی که این حلقه‌ ها به یکدیگر متصل نشوند، نمی‌ توانیم به وضعیت مطلوب دست یابیم.
وی تأکید کرد: سیاست استفاده از تولید داخلی باید به یک نهضت عمومی تبدیل شود که همگی برای ایجاد این نهضت وظیفه داریم و در حوزه رسانه ‌ای با دستور مقام معظم رهبری، کارهای خوبی برای معرفی و حمایت از تولید داخلی صورت گرفته است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: با تمام وجود در کنار تولید کنندگان هستیم و باید برنامه‌ ریزی‌ های کافی صورت بگیرد تا بازارهای داخلی و خارجی را در اختیار خود داشته باشیم.

تاریخ: 
1396/11/19
منبع: 
ایرنا