اخبار داخلی

لزوم سیاست‌گذاری کلان دولت برای توسعه قطعه‌سازی در ایران

یک فعال در صنعت قطعه‌سازی کشور بخشی از چالش‌های موجود در صنعت قطعه‌سازی را نبود برنامه‌ریزی دقیق در این حوزه از صنعت می‌داند و می‌گوید‌: نبود معیار و برنامه‌ای دقیق در حوزه تولید قطعه‌سازان عملا مانع بزرگی را در مسیر رشد و توسه این صنعت ایجاد کرده است.

بهرام شهریاری با اشاره به اینکه هم اکنون کلیه برنامه‌ها و ظرفیت‌سازی‌های موجود در حوزه قطعه‌سازی بر‌اساس معیار و تولیدات قبلی است‌، اظهار داشت‌: باید معیار و برنامه مشخصی برای وضعیت جدید در این صنعت تبیین شود.


تاریخ : 1396/04/07
دستیابی به ۷۰درصد ساخت داخل با همراهی مدیران دولتی

آخرین وضعیت قرارداد همکاری با قطعه‌سازان داخلی برای تولید محصول جدید پژو در حال انجام است و درحال‌حاضر با تعداد کمی از قطعه‌سازان قراردادها نهایی و بخش دیگری از قراردادها نیز حدود ۸۰ تا ۹۰درصد پیشرفت داشته است.


تاریخ : 1396/03/31
قاچاق آفت جدی صنعت قطعه‌سازی

قاچاق توان تولید قطعه‌سازان داخلی را به شماره انداخته و واحدهای قطعه‌سازی خودرو روزبه‌روز بی‌رمق‌تر از گذشته می‌شوند. درحال‌حاضر ۶۰۰ واحد قطعه‌سازی به‌طور رسمی در کشور فعال و ۸۰۰ قطعه‌ساز به شکل زیرپله‌ای در حال فعالیت هستند.


تاریخ : 1396/03/31
پیروزی انرژی خورشید بر زغال‌سنگ در زمانی زودتر از انتظار

انرژی خورشید که زمانی آنقدر گران بود که استفاده آن فقط برای فضاپیماها صرف داشت امروز آنقدر ارزان شده که می‌تواند زغال‌سنگ یا حتی گازهای طبیعی را حتی سریع‌تر از حد تصور کنار بزند.


تاریخ : 1396/03/30
تاسیس آکادمی ملی فولاد ایران

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد با اشاره به اهمیت آموزش‌های حرفه‌ای و تخصصی به کارشناسان و مدیران صنعت فولاد، از تشکیل مرکز آموزش این انجمن خبر داد و گفت: خوشبختانه با حمایت و تصویب هیات‌مدیره انجمن، این مرکز با عنوان «آکادمی ملی فولاد ایران» تاسیس شده و دوره‌های آموزشی کاربردی و تخصصی صنعت فولاد را بر اساس نیاز روز واحدهای فولادی کشور برنامه‌ریزی و برگزار خواهد کرد.


تاریخ : 1396/03/30
سهم ۳۳ درصدی صنعت و معدن از تسهیلات بانکی

در ۲ ماهه نخست سال جاری بانک‌ها حدود ۵۶ هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های اقتصادی پرداخته‌اند که ۳۲.۹ درصد آن نصیب بخش صنعت و معدن شده است.

به نقل از اتاق بازرگانی ایران، تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش‌های اقتصادی طی ۲ ماهه نخست سال جاری حدود ۵۶هزار و ۹۷۳ میلیارد تومان بوده که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل حدود ۸هزار و ۳۰ میلیارد تومان (معادل ۱۶.۴ درصد) افزایش داشته است. ضمن اینکه بیشترین سهم از این تسهیلات به دو بخش «خدمات» و «صنایع و معادن» اختصاص یافته است.


تاریخ : 1396/03/30
نگرانی قطعه‌سازان از مطالبات چند‌ماهه‌ای که همچنان پرداخت نشده است

یک فعال در صنعت قطعه‌سازی کشور با اشاره به مطالبات 8 و 9 ماهه برخی از قطعه‌سازان از خودروسازان می‌گوید: همچنان بخش زیادی مطالبات معوقه قطعه‌سازان پرداخت نشده است.

نصیری با توجه پرداخت بخشی از مطالبات معوقه قطعه‌‌‌سازان افزود‌: با وجود خبرهایی مبنی بر گشایش در پرداخت مطالبات قطعه‌سازان اما همچنان در بخشی از واحدها پرداختی در‌این‌راستا صورت نگرفته از این رو درصد زیادی از قطعه‌سازان کماکان با مشکل جدی نقدینگی روبه‌رو هستند.


تاریخ : 1396/03/30
استفاده از قطعه‌سازان داخلی زمینه توسعه صنعت خودرو

با شرایط فراهم شده امروز در کشور ضروری است خودروسازان برای رونق تولید و توسعه سهم داخلی‌سازی نهایت بهره‌مندی را داشته باشند.


تاریخ : 1396/03/29
فروشندگان قطعه در پنجمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو آموزش می‌بینند

مرکز آموزش‌های بازرگانی وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ارتقای سطح علمی مصرف‌کنندگان و فعالان صنف فروش قطعات خودرو و ماشین‌های خودرویی در حاشیه پنجمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین‌آلات تهران، دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند.


تاریخ : 1396/03/29
در چه صورت مطالبات قطعه‌سازان صفر می‌شود؟

یک فعال در صنعت قطعه‌سازی کشور با اشاره به پرداخت بخشی از مطالبات قطعه‌سازان گفت‌: طی دو هفته گذشته بخشی از مطالبات معوقه قطعه‌سازان توسط خودروسازان پرداخت شد.

ابوالقاسم آروند با توجه به موضوع پرداخت 350 میلیارد تومان از مطالبات معوقه قطعه‌سازان  در روزهای اخیر‌، اظهار داشت‌: در جریان این اقدام ، رقم کمی از مطالبات معوقه قطعه سازان پرداخت گردید و همچنان بخش مهمی از مطالبات باقی مانده است.


تاریخ : 1396/03/29