اخبار داخلی

صدور ورق فولادی طبق ضوابط اتحادیه اروپا بوده است

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: برخی به دلیل اینکه نگران از دست دادن بازار خود هستند، اتهام ارزان فروشی ورق فولادی را به ایران زده ان در صورتی که صدور این کالا بر اساس ضوابط اتحادیه اروپا انجام شده است.

مهدی کرباسیان با بیان اینکه متاسفانه برخی نگران بازاری هستند که ایران به دست آورده است، اظهار داشت: ایران سال گذشته ۴ میلیون تن صادرات فولاد داشته است و امسال رکورد سال گذشته را شکسته است؛ بنابراین یکسری به دلیل اینکه بازار خود را از دست می دهند و از سویی دیگر رکود هم بر بازار جهانی حاکم است، این بحث ها را طرح کرده اند.


تاریخ : 1395/12/02
توسعه صنعت قطعه‌سازی بدون حمایت توقع بجایی نیست / پرداخت پول قطعه‌سازان با تاخیر ۳۰۰ روزه

یک قطعه ساز با بیان اینکه وضعیت قطعه سازان کشور امروز نا به سامان است، گفت: بعضاً مطالبات قطعه ساز از خودروسازان با تاخیر ۳۰۰ روزه پرداخت می‌شود این در حالی است که لازمه تولید محصولات با کیفیت توسعه قطعه سازان کشور است.


تاریخ : 1395/12/01
آمادگی دانیلی برای انتقال فناوری کاهش مصرف انرژی در تولید فولاد

معاون شرکت دانیلی از آمادگی این شرکت برای انتقال فناوری تولید فولاد به ایران با هدف کاهش مصرف انرژی خبر داد.


تاریخ : 1395/11/30
صرف آمار و ارقام صنعت قطعه‌سازان ایران توسعه نخواهد یافت

یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور می‌گوید‌: متاسفانه برای شروع هر فعالیت تولیدی در ایران موانع زیادی بر مسیر راه تولید کننده وجود دارد چنانچه در جریان مذاکرات به دلیل وجود آنها عملا همکاری ها به نتیجه درستی منتهی نمی شود.


تاریخ : 1395/11/30
ایران سومین تامین کننده بزرگ فولاد اروپا شد

پس از آنکه صادرات فولاد ایران در طی سال های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ حدود ۸ برابر افزایش یافته، به گفته گروه تجارت فولاد اروپا، واردات فولاد از ایران به جدیدترین تهدید برای شرکت های فولادسازی اروپایی تبدیل شده است.

به نقل از رویترز، پس از آنکه صادرات فولاد ایران در طی سال های 2013 تا 2016 حدود 8 برابر افزایش یافته، به گفته گروه تجارت فولاد اروپا، واردات فولاد از ایران به جدیدترین تهدید برای شرکت های فولادسازی اروپایی تبدیل شده است.


تاریخ : 1395/11/29
رئیس هیات مدیره قطعه‌سازان: قطعه معیوب به خودروساز نمی‌دهیم

رئیس هیات مدیره قطعه‌سازان گفت: ما قطعه‌سازان با خودروسازان شناسنامه و اسناد مهندسی داریم که قطعه کنترل شده باشد و در واقع قطعه از مسیر قطعه‌ساز، معیوب به دست خودروساز نمی‌رسد.


تاریخ : 1395/11/25
در شرایط کنونی هر گونه ادغام قطعه سازان محکوم به شکست است

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازان خودرو کشور معتقد است از آنجا که در جریان ادغام بسیاری از قطعه سازان متضرر می شوند این امر مستلزم حضور دستگاه ثالثی است تا با حکمیت آن نتیجه یهتری حاصل شده و به هیچ یک از طرفین نیز آسیبی وارد نشود.


تاریخ : 1395/11/25
درصد حضور قطعه سازان داخلی در همکاری های جدید خودرویی

یک فعال در صنعت قطعه سازی کشور می گوید : برخلاف آنچه که برخی مدیران وزارت صنعت و معدن عنوان می کنند که قطعه سازان داخلی آمادگی لازم برای دستیابی به 40 درصد داخلی سازی را در محصولات جدید را ندارند باید اعلام کنم که هم اکنون بسیاری از قطعه سازان از توانایی و تجربه خوبی برای تولید قطعات جدید برخوردارند.


تاریخ : 1395/11/25
سرمایه‌گذاری قطعه‌سازان ترکیه در ایران

رئیس انجمن قطعه‌سازان ترکیه گفت: ما می‌خواهیم در ایران سرمایه‌گذاری کرده و در پروژه‌های تحقیق و توسعه صنعت خودروی ایران فعال شویم.

آلبرت کنسا در چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران اظهار کرد: رقابت در حوزه صنعت خودرو می‌تواند به تقویت شرکت‌های ایرانی و توسعه‌ای کمک کند و ما در این راه گام برخواهیم داشت.


تاریخ : 1395/11/24
رشد 4 برابری قطعه سازان تا سال 1404

رییس انجمن قطعه سازان ایران در چهارمین همایش صنعت خودرو ایران گفت:  1200 قطعه ساز در کشور در حال فعالیت هستند و 4 میلیارد دلار سرمایه گذاری ثابت و 5 میلیارد دلار سرمایه در گردش این صنعت می باشد.


تاریخ : 1395/11/24