اخبار داخلی

اوضاع قطعه‌سازان‌، بهانه‌ای برای واردات و سود‌آوری بیشتر خارجی‌ها در بازار ایران

یک کارشناس صنعت خودرو معتقد است تاکید بر به روز رسانی ماشین آلات تولیدی و نبود دانش فنی به روز در صنعت قطعه سازی ایران تنها بهانه ای از سوی شرکتهای خارجی است تا از زنجیره تامین خودشان استفاده نموده و با واردات قطعات سود بیشتری را کسب نمایند.


تاریخ : 1395/11/04
اعلام آمار غیر واقعی از مطالبات قطعه‌سازان که مبنای آن مشخص نیست

پس از آن‌که دبیر انجمن همگن‌ میزان مطالبات قطعه‌سازان را 7 هزار میلیارد تومان اعلام کرد‌، مازیار بیگلو‌، دبیر انجمن قطعه‌سازان، ضمن عدم تایید این مساله گفت‌: در حال حاضر رقم دقیق مطالبات قطعه‌سازان حدود 4500 میلیارد تومان است که این آمار طی بررسی انجمن با خودروسازان مشخص و در جریان مکانیزم‌های کنترلی‌، مورد تایید وزارت صنعت و معدن نیز قرار گرفته است.

مازیار بیگلو اظهار داشت‌: متاسفانه ایرادی که گاهی در اعلام رقم مطالبات مطرح می‌شود به نظر می‌رسد ناشی از افزودن خریدهای خارجی به میزان مطالبات قطعه‌سازان است.


تاریخ : 1395/11/03
مطالبات قطعه‌سازان به 7 هزار میلیارد تومان رسید

در شرایطی که آمار و ضد و نقیضی در خصوص میزان مطالبات قطعه‌سازان مطرح می‌شود، دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو کشور رقم کلی مطالبات قطعه‌سازان از خودروسازان را بیش از 7 هزار میلیارد تومان اعلام کرده و می‌گوید‌: بخش زیادی از مطالبات قطعه‌سازان به دلیل افزایش 40 درصدی تیراژ تولید خودرو در سال جاری است.


تاریخ : 1395/11/02
سفارش تجهیزات اصلی الکترود گرافیتی تا پایان امسال

رییس هیات عامل ایمیدرو خبر داد که سفارش خرید تجهیزات طرح الکترود گرافیتی تا پایان داده می شوند.

مهدی کرباسیان که در مراسم بازدید از طرح الکترود گرافیتی سخن می گفت تصریح کرد: تجهیزات این طرح به دلایل حساسیت هایی که در نوع فناوری و کاربردهای آن داشت، تا پیش از برجام به ایران ارایه نمی شد اما به تازگی شرکتی معتبر از آلمان قرارداد ساخت آن را به امضا رساند.


تاریخ : 1395/11/02
طرح الکترود گرافیتی با برجام به سرانجام رسید

با ورود تجهیزات طرح الکترود گرافیتی به اردکان تا پایان سال، تکمیل چرخه تولید فولاد از مواد اولیه تا آخرین حلقه این زنجیره عملیاتی خواهد شد.

روز پنجشنبه نشستی با حضور مهدی کرباسیان، رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو)، ابوالقاسم مختاری‌اردکانی، مجری طرح الکترود گرافیتی اردکان و محمدرضا تابش، نماینده شهرستان اردکان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان درباره راه‌اندازی پروژه الکترود گرافیتی در محل سایت این پروژه برگزار شد.


تاریخ : 1395/11/02
گشایش های برجام در صنایع کوچک ایران؛ جذب 653 میلیون دلار سرمایه گذاری مستقیم خارجی

معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با تشریح اقدامات انجام شده در یکسالگی برجام گفت: در این مدت هفت قرارداد سرمایه گذاری مستقیم خارجی به ارزش 653 میلیون دلار و اشتغال 563 نفر در صنایع کوچک به امضا رسیده است.


تاریخ : 1395/10/29
با اجرای برجام صنعت قطعه سازی جان دوباره گرفت

رئیس انجمن قطعه سازان خراسان رضوی گفت: طی دو سال گذشته به ویژه پس از اجرای برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به 'برجام' چرخه تولید در صنعت قطعه سازی رونق یافته و واحدهای تولیدی این بخش جان دوباره گرفته اند.


تاریخ : 1395/10/29
ادغام قطعه‌سازان کوچک، راه ایجاد تحول در صنعت قطعه‌سازی

یک فعال صنعت قطعه سازی در رابطه با افزایش تعرفه واردات قطعات خودرو گفت: افزایش تعرفه واردات قطعات خودرو راهکاری مناسب در جهت حمایت از تولید داخل است.


تاریخ : 1395/10/29
وضعیت مذاکرات قطعه‌سازان با همتایان خارجی

همکاری خودروسازان با همتایان خارجی روند خوبی را دنبال می‌کند و حضور قطعه‌سازان تامین‌کننده قطعات موردنیاز خودروهای جدید نیز در حال پیگیری است اما تاکنون هیچ مذاکره منتهی به عقد قرارداد قطعی پژو با قطعه‌سازان ایرانی انجام نشده و همچنان طرف فرانسوی در حال تحلیل قیمت‌هاست.


تاریخ : 1395/10/27
نیاز فوری صنعت قطعه‌سازی کشور به 2 میلیارد یورو

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه‌سازان خودرو کشور مهم‌ترین مساله مهم در صنعت قطعه‌سازی را سرمایه‌گذاری ثابت می‌داند و می‌گوید‌: امروز تزریق 2 میلیارد یورو‌، نیاز فوری صنعت قطعه‌سازی به منظور سرمایه‌گذاری ثابت، تجهیز، نوسازی و خرید دانش فنی است.

آرش محبی‌نژاد اظهار داشت‌: متاسفانه به دلیل اقتصاد بیمار در کشور همگی از اصل قضیه که همان سرمایه‌گذاری ثابت در صنعت قطعه‌سازی است، غافل شدند.


تاریخ : 1395/10/27