اخبار داخلی

بیش از ۸۵ درصد قطعه‌سازان زیر خط فقر

صنعت قطعه در وضعیتی قرار گرفته که نیاز به تزریق فوری منابع مالی دارد. در شرایط کنونی روز به روز اوضاع نقدینگی قطعه‌سازان بدتر می‌شود و این مسئله بر جریان تولید و فعالیت واحدهای قطعه‌سازی تاثیر منفی گذاشته است.


تاریخ : 1396/07/24
فعالیت بزرگ‌ترین‌ طرح فولادی منطقه با کاتالیست‌های سرو

بزرگ‌ترین ریفرمر فولادی کشور و منطقه خاورمیانه با کاتالیست‌های ایرانی تولیدی شرکت دانش‌بنیان نفت و گاز سرو بارگذاری شد.به گزارش روابط عمومی نفت و گاز سرو، طرح فولاد کوثر شرکت آهن و فولاد گل‌گهر به‌عنوان بزرگ‌ترین مگامادول آهن اسفنجی کشور و منطقه شناخته می‌شود که ظرفیت تولید بیش از ۶/ ۱ میلیون تن آهن اسفنجی را در سال دارد.


تاریخ : 1396/07/24
حال و آینده صنعت فولاد

صنعت فولاد به‌عنوان یکی از پنج صنعت برتر کشور، پیوندهای قوی با صنایعی مانند تولید خودرو، بخش ساختمان و... دارد و به‌طور متوسط طی دوره ۹۳-۱۳۸۳ سهم ۷/ ۱۶درصدی از صادرات، ۵/ ۸ درصدی از اشتغال و ۹/ ۱۶ درصدی از ارزش افزوده کارگاه‌های صنعتی را به خود اختصاص داده است.


تاریخ : 1396/07/24
افزایش صادرات قطعات گروه سایپا

گروه خودروسازی سایپا در زمینه صادرات صنعت خودرو کشور همواره پیشتاز بوده و براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته شاهد افزایش صادرات قطعات این گروه به کشورهای اروپایی هستیم. براساس سیاست‌های جدید گروه خودروسازی سایپا جهت تمرکز بر صادرات قطعات OEM و OES با تاکید بر حوزه‌های مزیت دار کشور ایران در زمینه تولید قطعات خودرو، طی سال‌های اخیر صادرات قطعات از این شرکت به بازارهای اروپایی به‌طور میانگین سالانه ۱۴ درصد افزایش یافته است.


تاریخ : 1396/07/22
پیش‌بینی ثبت رکورد صادرات فولاد تا 8 میلیون تن

رئیس هیات عامل ایمیدرو پیش بینی کرد که تا پایان امسال صادرات فولاد با ثبت رکورد به 7 تا 8 میلیون تن برسد.

مهدی کرباسیان که در نشست با هیات رییسه انجمن علمی مهندسی متالورژی و مواد ایران سخن می گفت تصریح کرد: در نیمه نخست سال 96، در بخش فولاد از نظر وزنی، صادرات خوبی صورت گرفته است و طی این مدت، 3 میلیون و 500 هزار تن فولاد صادر شد که با ادامه این روند، پیش بینی می شود تا پایان سال با رکورد جدید، رقم صادرات به 7 تا 8 میلیون تن برسد.


تاریخ : 1396/07/19
مطالعه بهره‌وری آسیایی‌ها در صنایع کوچک ایران

دوره بازدید مطالعاتی چندکشوری در زمینه توسعه صنایع کوچک و متوسط با همکاری سازمان ملی بهره‌وری ایران و سازمان بهره‌وری آسیایی (APO) از شنبه ۱۵ مهر به میزبانی کشورمان آغاز شده و تا امروز در حال اجراست.


تاریخ : 1396/07/19
به‌روزرسانی سند راهبردی با مشورت تشکل‌ها

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه برای رسیدن به فهم مشترک در موضوعات مختلف همچنین به‌روزرسانی سند برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت جلسات شورای مشورتی صنعت، ‌معدن و بازرگانی و صادرات با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل می‌شود، گفت:برای این منظور در سطح معاونت نیز جلسات مختلفی را با تشکل‌ها تشکیل خواهیم داد.


تاریخ : 1396/07/19
بازار افریقای جنوبی و حضور فعال قطعه‌سازان ایرانی

رایزن بازرگانی ایران در آفریقای جنوبی از حضور موفقیت آمیز شرکت‌های قطعه‌ساز ایرانی در نمایشگاه 'اتومکانیکا' در ژوهانسبورگ خبر داد و گفت: این شرکت ها با حضور در نمایشگاه ضمن معرفی توانمندی های خود، اقدام به ارتباط با فعالین و آشنایی با فضای بازار و رقبا، محصولات و خدمات خود را به نمایش گذاشتند.


تاریخ : 1396/07/15
در برجام هیچ میدانی به بخش خصوصی ندادند

محسن جلال‌پور، رییس سابق اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد به دو دلیل این مساله عملی نشد؛ نخست اینکه واقعا مجموعه دولت ما در دولت یازدهم هم به‌شدت دولتی بود و همه توان را به کار گرفت که از برجام برای بزرگ‌تر کردن دولت، پشتیبانی کردن از شرکت‌ها و اقتصاد دولتی و مجموعه امکاناتی که خود در اختیار دارد استفاده کند و به هیچ‌وجه هیچ میدانی به بخش خصوصی نداد و فضا را برای این گروه آماده نکرد.


تاریخ : 1396/07/15
خودروسازان به اندازه کل خودروهای وارداتی قطعه وارد کردند

رئیس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو گفت: در ۱۲ ماهه سال پیش واردات وسایل نقلیه موتوری به ارزش ۸۹۳ میلیون دلار رسید و بعد از آن قطعات منفصله برای تولید خودروی سواری به ارزش ۷۸۲ میلیون دلار بود.

میثم رضایی با اشاره به حجم واردات خودرو و قطعات منفصله برای ساخت خودرو به کشور، ضمن بیان مطلب فوق افزود: بنابر آمارهای منتشر شده توسط گمرک کشور، در سال گذشته واردات وسایل نقلیه موتوری در رتبه سوم و واردات قطعات منفصله رتبه چهارم از مجموع واردات کالاها به کشور را به خود اختصاص داده بود.


تاریخ : 1396/07/14