اخبار داخلی

«شوک آینده» گریبانگیر قطعه‌ساز داخلی

خصوصی‌سازی یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی عنوان می‌شود زیرا با واگذاری تولید به بخش خصوصی سرمایه‌گذار شخصی برای حفظ سرمایه خود و ماندن در عرصه رقابت تلاش می‌کند با خلاقیت و نوآوری، بازار خود را حفظ کرده و توسعه دهد اما این انگیزه در بخش دولتی کم‌رنگ است و به‌دلیل دسترسی آسان به منبع پولی کوشش لازم در راستای سودآوری انجام نمی‌شود.


تاریخ : 1396/05/25
ورود رسمی قطعه‌سازان به قراردادهای پسابرجامی

در شرایطی که گفته می‌شد قطعه‌سازان داخلی چندان در قراردادهای جدید خودرویی کشور به بازی گرفته نشده‌اند، تازه‌ترین خبرها حکایت از نقش نسبتا پر‌رنگ آنها در تولید خودروهای پسابرجامی دارد.طبق اظهارات اعضای انجمن قطعه‌سازان در نشست خبری دیروز، خودروسازان خارجی که برای حضور در ایران با شرکت‌های داخلی قرارداد امضا کرده‌اند، داخلی‌سازی محصولات شان را در دستور کار قرار داده و این به معنای استفاده از ظرفیت صنعت قطعه کشور در این قراردادها است.


تاریخ : 1396/05/24
مطالبات قطعه سازان از خودروسازان به بیش از 7 هزار میلیارد تومان رسید

سخن‌گوی انجمن قطعه سازان گفت: در صورتی که قطعه سازان، رسانه ها و مجلس در جریان جزییات قراردادها و پیشرفت کارها در تولید محصولات جدید قرار گیرند در سال 97 شاهد تحول خوبی در صنعت قطعه سازی خواهیم بود.


تاریخ : 1396/05/23
بازار امن؛ درخواست قطعه‌سازان از وزیر جدید

تحقق سند راهبردی خودرو و سیاست‌های آن در بخش قطعه‌سازی مهم‌ترین مطالبه قطعه‌سازان از دولت دوازدهم است چراکه آنها از ظرفیت‌های بسیار مناسبی برخوردارند که با حمایت دولت این صنعت می‌تواند به نتیجه درخشانی برسد.


تاریخ : 1396/05/23
دغدغه قطعه‌سازان و راه برون‌رفت از آن

طراحی و عرضه تولیدات جدید و نیز متنوع از سوی خودروسازان می‌تواند ضمن جذب بازارهای هدف، تحولی بزرگ در بازار داخل و رضایتمندی مصرف‌کنندگان داخلی به‌وجود آورد. انتظار می‌رود با توسعه همکاری‌ها و ایجاد مراکزی برای پژوهش‌های مشترک، علاوه‌بر طراحی تولیدات روزآمد، ظرفیت‌های جدیدی نیز در خودروسازی کشور ایجاد شود.


تاریخ : 1396/05/22
همکاری خودروسازان و قطعه‌سازان پررنگ می‌شود

رنو براساس روال گذشته در حال گسترش زنجیره تامین است به طوری که در این جریان همکاری با سازندگان داخلی را افزایش داده‌اند.


تاریخ : 1396/05/21
اجرای قوانین، مشکل اصلی صنعت خودرو

وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت سابقه گسترده‌ای در امور بازرگانی دارد بنابراین نیاز است تا نفر دومی بر بخش‌های صنعت و معدن تمرکز ویژه داشته باشد. از آنجا که گستردگی فعالیت‌های صنعت بیشتر است باید تخصص و تجربه کافی نیز وجود داشته باشد تا ترکیب منطقی و هوشمندانه در این وزارتخانه بزرگ شکل بگیرد.


تاریخ : 1396/05/21
جایگاه صنایع کوچک در کیک اقتصاد

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک در جمع صنعتگران، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و کارآفرینان، جایگاه صنایع کوچک و متوسط در اقتصاد کشور را تشریح کرد. به گزارش «سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران»، علی یزدانی در همایش روز صنایع کوچک از اشتغال یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در صنایع کوچک در سطح کشور خبر داد و گفت: این صنایع در ایجاد اشتغال و کارآفرینی کشور با سهم ۴۲درصدی نقش مهمی دارند.


تاریخ : 1396/05/21
خیز 20 میلیون تنی برای صادرات فولاد

مدیرعامل شرکت ملی فولاد ایران ضمن تایید رشد 13 درصدی تولید فولاد ایران در سال 2017 میلادی (11 دی تا 10 خرداد) گفت: تحقق افزایش تولید، نشانه برنامه ریزی اصولی در مسیر سند چشم‌انداز 1404 است.


تاریخ : 1396/05/18
تولید فولاد صعودی است

براساس گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، فولادسازان داخلی از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه موفق شدند ۵ میلیون و ۳۱۲ هزار تن فولاد خام تولید کنند.


تاریخ : 1396/05/10