اخبار داخلی

سرمایه‌گذاری جدید «دانیلی» در ایران

شرکت «دانیلی» ایتالیا که فعالیت خود را از سال 1914 میلادی شروع کرده، بین سه شرکت بزرگ دنیا در حوزه ساخت کارخانه‌ها و ماشین‌آلات صنعت فولاد قرار می‌گیرد.


تاریخ : 1396/02/10
گمرک و وزارت صنعت و معدن به حمایت از قطعه‌سازان آمدند

دبیر انجمن قطعه‌سازان از تدوین طرحی با همکاری گمرک و وزارت صنعت و معدن به منظور حمایت از قطعه سازان داخلی خبر داد و گفت : در طرحی که با همکاری وزارت صنعت و معدن در حال بررسی است بنا داریم تا بواسطه برخی اقدامات تعرفه ای و دریافت مجوز مهر عدم ساخت ، از قطعه سازان و قطعات تولیدی در کشور حمایت نماییم.

مازیار بیگلو اظهار داشت‌: در این راستای در نظر است تا با استفاده از راهکارهای برطرف سازی موانع تولید و دریافت تسهیلات ، در مواردی خاص با استفاده از تعرفه های ترجیحی داخلی ، طرحی را در خصوص تعرفه قطعات اجرایی نماییم.


تاریخ : 1396/02/10
هدف‌گذاری ۲ میلیارد دلاری برای صادرات صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از هدف‌گذاری دو میلیارد دلاری برای صادرات توسط صنایع کوچک خبر داد.

غلامرضا سلیمانی اظهار کرد: هدف‌گذاری دو میلیارد دلاری برای صادرات صنایع کوچک در سال جاری مدنظر قرار گرفته است که این رقم در سال گذشته معادل ۱.۷ میلیارد دلار بود که در این راستا رشد ۳۰ میلیون دلاری در دستور کار است.


تاریخ : 1396/02/06
ضرورت سرمایه‌گذاری در همکاری بین‌المللی قطعه‌سازان

تجربه کشور نشان داده مسائل سیاسی همچون انتخابات ریاست‌جمهوری تاثیر زیادی در برنامه‌های اقتصادی کشور دارد و روندی که با اجرای برجام در صنعت خودرو در دولت یازدهم ایجاد شد بیشتر مثمرثمر بوده بنابراین بهتر می‌توان از فرصت فراهم‌شده استفاده کرد.


تاریخ : 1396/02/06
اجرای اقتصاد مقاومتی از سوی قطعه‌سازان در سال ۹۵

در شرایط بحرانی که سال‌های قبل گیربانگیر صنعت قطعه شده بود قطعه‌سازان، اقتصاد مقاومتی را در سال ۹۵ اجرا کردند بنابراین در سال ۹۶ نیز همچنین باید توانمندسازی قطعه‌سازان و رفع مشکلات خودروسازان مدنظر قرار گیرد.


تاریخ : 1396/02/06
«آدیت» قطعه‌ساز تبریزی از سوی هیات فرانسوی

یونس اکبرپورپایدار، رئیس انجمن ماشین‌سازان و قطعه‌سازان خودرو آذربایجان‌شرقی در گفت‌وگو با گسترش صنعت ضمن تشریح جزییات این بازدید از احتمال انتخاب‌های بیشتر نیز خبر داد.


تاریخ : 1396/02/04
رشد 66 درصدی ارزش ضمانت‌نامه‌های صادر شده برای صنایع کوچک در سال 95

صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک اعلام کرد: ارزش ضمانت‌نامه‌های صادره و تمدیدی برای صنایع کوچک در سال 95 به بیش از هزار و 800 میلیارد ریال رسید که در مقایسه با سال 94 رشد 66 درصدی نشان می‌دهد.


تاریخ : 1396/02/03
ورود تدریجی سایر قطعه سازان به گردونه تولید قطعات جدید

نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن قطعه سازی کشور گفت : تولید امسال خودروسازان و قطعه سازان قطعا در حد تولید 95 بوده وافت نخواهد کرد.

احمد رضا رعنایی با اشاره به برنامه تولید یک میلیون و 500 تزار دستگاه خودرو در سال 96 اظهار داشت: با توجه یه آمادگی که در بخش های قطعه سازی کشور وجود دارد پیش بینی می شود به این میزان تولید در سال جاری دست یابیم.


تاریخ : 1396/02/03
همکاری قطعه‌سازان ایرانی با شرکای آلمانی و ایرلندی

حسین عبدی، قائم‌مقام شرکت مسماری که برای دومین‌بار در نمایشگاه اتومکانیکای استانبول شرکت کرده است، در این‌باره به گسترش صنعت گفت: نمایشگاه بستری برای ارتباط‌گیری است و در این نمایشگاه این تولیدکننده با کشورهای افریقایی از نزدیک آشنا شده و قرار است برخی نیازهای قطعه‌ای آنها از این شرکت تامین شود.

 


تاریخ : 1396/02/02
ریخته‌گری نیازمند بازاریابی علمی برای صادرات

صنعت ریخته‌گری در ایران به‌طور کلی در دو دسته مجزا در خودروسازی و صنایع مستقل کاربرد دارد که حدود ۷۰درصد آن به‌صورت دستی و ۳۰درصد نیز به‌صورت مکانیزه انجام می‌شود.

ظرفیت بیشتر واحدهای تولیدی ریخته‌گری بیش از میزان مورد نیاز است که در این زمینه می‌توان به سمت صادرات بیشتر گام برداشت. اما با وجود این مسئله، این صنعت همچنان نتوانسته گام مثبتی در جهت صادرات بیشتر بردارد.


تاریخ : 1396/01/29